Home Forum Borgerhout dubbele invoering overlijdensakte

Weergave van 2 reactie threads
  • Auteur
    Berichten
    • #13937
      fordfocus
      Deelnemer

      Beste forum,  Het viel mij op dat overlijdensakte 450 (jaar 1882) herhaald wordt in overlijdensakte 453.  het betreft hier het overlijden van een naamloos kind waarvan de ouders Huysmans-De Winter betreffen.   Zijn het hier twee overlijdens of betreft het een en hetzelfde overlijden.   Voeg ik beide overlijdensakten in en verwijs ik naar elkaar of zien we het anders?  Met vriendelijke groeten, Marc

    • #13938
      Pierre Smet
      Deelnemer

      Er is een klein verschil tussen beide: in akte 450 is het kind geboren om 6 uur ’s morgens in akte 453 om 5 uur ’s morgens. Het zou dus een tweeling kunnen zijn.

      Pierre

    • #13939
      Sven Vrielinck
      Moderator

      Dag Marc,

      De beide akten zijn inderdaad nagenoeg identiek, met uitzondering van het uur van de doodgeboorte.

      Ik vermoed eveneens dat het hier om een fout gaat, en de akte per vergissing twee keer is ingeschreven. Al zou het ook kunnen dat het om een dubbele doodgeboorte gaat zoals Pierre terecht opmerkt. Je mag de beide akten gewoon overnemen, en bij de tweede in de kolom toelichting vermelden “stemt nagenoeg volledig overeen met akte 450 en betreft mogelijk/vermoedelijk een dubbele inschrijving”. Bedankt voor je oplettendheid.

      Groeten,

      Sven

Weergave van 2 reactie threads
  • Je moet ingelogd zijn om een antwoord op dit onderwerp te kunnen geven.